vestalab / نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی، تعمیرات و سرویس آنها
۵ دقیقه

نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی، تعمیرات و سرویس آنها

آنچه میخوانید ...

نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی، تعمیرات و سرویس آنها

 

تعمیر و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی یکی از مهمترین مواردی است که در آزمایشگاه های مختلف باید به آن توجه شود؛ زیرا اصولا برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی مختلف هزینه های زیادی پرداخت می شود و اگر به درستی از این تجهیزات استفاده و نگهداری نشود، می تواند کارفرما را با هزینه های زیاد تعمیرات و سرویس دهی مجدد مواجه نماید.

از این جهت روشهای درست استفاده از این گونه تجهیزات، روش های نگهداری و مواردی که می تواند به این تجهیزات آسیب برساند باید به پرسنل و کارکنان آزمایشگاه آموزش داده شود. بدین ترتیب می توان شرایط را به گونه ای تغییر داد که تجهیزات آزمایشگاهی در بهترین شرایط نگهداری و استفاده شود به این ترتیب کارایی و مدت زمان استفاده از این وسایل و تجهیزات افزایش پیدا می کند.

 

خدمات سرویس و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی

شرکت ارائه کننده انواع تجهیزات آزمایشگاهی اعم از:

هود آزمایشگاهی , هود شیمیایی
فن آزمایشگاه
میز توزین
کمد ضد اشتعال و کمد نگهداری مواد شیمیایی
کابینت بندی آزمایشگاه و سکوبندی آزمایشگاهی
و سایر تجهیزات تخصصی

در چارچوب قرارداد خود با آزمایشگاه، مسئولیت سرویس و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی را بر عهده دارد و با ارائه بازرسی های دوره ای ماهانه، فصلی و یا سالانه انواع تجهیزات و دستگاه های آزمایشگاهی اقدامات پیشگیرانه ای برای عیب یابی و کاهش کارایی این تجهیزات و نیز سرویس دهی به موقع به عمل می آورد. این کار عمر مفید دستگاه ها و تجهیزات را افزایش می دهد؛ زیرا با رفع عیوب کوچک خیلی زود می توان شرایط دستگاه و تجهیزات را بهبود بخشید در حالی که گسترش مشکلات و معایب دستگاه ها و تجهیزات می تواند هزینه های زیادی برای تعمیر، سرویس و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی به بار آورد و عمر مفید وسایل و تجهیزات را نیز کاهش دهد.

تعمیرات و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی
تعمیر تجهیزات

 

وظایف پرسنل در قبال نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی

پرسنل آزمایشگاه مهمترین وظیفه را در قبال محافظت و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی و انواع دستگاه ها دارند، زیرا این افراد به صورت مستقیم و روزانه از این تجهیزات استفاده می کنند. از این رو باید کوچکترین مسئله و مشکلی که برای دستگاه ها و تجهیزات به وجود می آید را فوراً با مسئول آزمایشگاه در میان بگذارند تا در اولین فرصت نسبت به رفع مشکل اقدام شود. زمانی که مشکل و عیوب از پایه و قبل از گسترش آن برطرف شود هزینه ناچیزی به دنبال خواهد داشت اما با گسترش آن به احتمال زیاد هزینه های زیادی برای سرویس و تعمیر آن باید پرداخت شود.

و حتی ممکن است آن دستگاه یا تجهیزات کارایی خود را از دست بدهد.
و کارفرما مجبور به تعویض و خرید دستگاه جایگزین برای آن گردد.
بنابراین یک کارمند آزمایشگاه باید هوشمندانه عمل کند.
و در نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی کوشا باشد.

و روش های درست استفاده از دستگاه هایی که به او مربوط می شود را به درستی فرا بگیرد و در صورت بروز هرگونه مشکل و حادثه بتواند اقدامات لازم را انجام دهد تا زمانی که تعمیرکار و سرویسکار برسد. شرکت ارائه کننده این دستگاه ها و تجهیزات نیز باید بلافاصله با اعزام کارشناسان خود به محل آزمایشگاه و یا انتقال دستگاه به کارگاه خود، نسبت به رفع اشکالات و راه اندازی مجدد آن اقدام نماید.

 

وظایف کارفرما در قبال نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی

کارفرما نیز در برابر نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی خود مسئول است. استخدام پرسنل دلسوز و آموزش آنها برای حفظ و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی از اقداماتی است که کارفرما باید انجام دهد همچنین در صورت هرگونه گزارش مبنی بر عملکرد نادرست دستگاه ها و تجهیزات این وظیفه کارفرما است که در اسرع وقت نسبت به پیگیری در مورد عیب یابی و تعمیر یا سرویس دستگاه مد نظر اقدام نماید.
برای راه اندازی یک آزمایشگاه هزینه های زیادی باید صرف شود و تعدادی از دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی نیز باید از کشورهای خارجی وارد شود، زیرا این دستگاه ها امکان تولید در داخل را ندارند از این رو هزینه زیادی نیز بابت واردات این دستگاه ها و تجهیزات باید پرداخت شود. بنابراین کاملا عاقلانه و منطقی است که هرگونه مشکل در کاربرد دستگاه ها و ایجاد کوچکترین عیب در تجهیزات آزمایشگاهی مانند فیوم هود ها یا انواع تجهیزات پزشکی باید هرچه سریع تر برطرف شود تا مشکل بزرگتر و حاد تر نشود.

 

خدمات مدیریت آزمایشگاه

«شرکت وستا تجهیز پارت» با سال ها تخصص و تجربه در چارچوب قراردادهای تعریف شده اکنون آمادگی پذیرش مسئولیت رفع نیازهای آزمایشگاه های خصوصی و دولتی را دارد این شرکت منابع تجهیزاتی و خدماتی مورد نیاز آزمایشگاه در زمینه هورمون و بیوشیمی را تامین می نماید و در این راستا با ارتقا خدمات با کیفیت و کاهش هزینه های تمام شده، به منافع مادی و معنوی سهامداران آزمایشگاه نیز توجه می نماید.

 

خدمات مشاوره نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی

«شرکت وستا تجهیز پارت» علاوه بر تامین تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز آزمایشگاه ها، خدمات مشاوره ای خود را در زمینه تعمیر، سرویس و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی فیلد هورمون و بیوشیمی ارائه می دهد. این شرکت با استفاده از تجربیات کارشناسان متعدد و متعهد خود هرگونه مشاوره در راه اندازی آزمایشگاه، خرید تجهیزات آزمایشگاه و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی را برعهده دارد. برای راه اندازی یک آزمایشگاه از مرحله ابتدایی نیز می توانید با «شرکت وستا تجهیز پارت» در تماس باشید. این شرکت با در اختیار داشتن نیروهای زبده و متخصص اعم از مهندسین و تکنسین های آموزش دیده کلیه خدمات مربوط به:

نصب و راه اندازی دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی
آموزش و پشتیبانی از دستگاه ها و تجهیزات
سرویس , تعمیرات و نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی
را ارائه داده و آماده عقد قرارداد با مراکز آزمایشگاهی و درمانی در کشور می باشد.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید کافیست با ما تماس بگیرید.

وستا تجهیز پارت

نماینده انحصاری StatFax و Chemwell در ایران
ارائه خدمات فروش، پشتیبانی و مشاوره
مدیریت ارتباط با مشتری
ارائه جدیدترین دستگاه های الایزا و بیوشیمی در انواع دستی و اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *